Angličanky berou francouzský ples útokem v honbě za majetkem

Není to tak dlouho, pár měsíců, co jsem psala o dvou bystrozorkách a jedné jejich kamarádce, které se spolu chystali začít běhat. Ale když se mi nedávno dostal do rukou francouzský časopis Femme magique, byla jsem velmi překvapená, když jsem tam je objevila v jednom článku o plese. Ten jsem pro vás pochopitelně přeložila a najdete ho na další straně, ale ráda bych z něj vypíchla několik částí.

Jak je možné vidět na fotce nahoře, tak všechny tři tam jsou krásně vyfocené při vchodu na ples. Přímo uprostřed je bystrozorka Malin, která evidentně pro Francouze nebyla dostatečně zajímavá, když jí vůbec v článku nezmínili. Ale bystrozorka Yves Zoé Martin a její kamarádka Pheobe naštěstí ano.

I když Pheobino jméno neznali a referovali o ní jako o „tajemné Angličance“. Před těmi pár měsíci se velmi usmívala na dalšího bystrozora, pana Kierana, ale podle tohoto článku na něj už asi zapomněla. Jinak by určitě jí na ples doprovodil. Aspoň si mohla najít nového nápadníka, Marcela Dreuxe, což bude, předpokládám, ten fešný mládenec na fotce úplně napravo. Podle článku si s ním velmi rozuměla. Možná za to může asi ten majetek, kterého má evidentně dost.

Nejvíce mě ale zaráželo, jak referovali ohledně Yves, známé ve Francii především jako Zoé, jak je poznat. Ono už to jméno Yves, jak jsem byla informována, je francouzské chlapecké jméno. Velmi zvláštní pojmenovat tak dívku, ale bohaté čistokrevné rodiny si to asi mohou dovolit. Ano, Yves odtamtud pochází, jak je vidět, proč ovšem pracuje zde jako bystrozorka je otázkou.

Stejně tak je otázkou, jaká je vlastně její minulost ve Francii. Podle určitých narážek tam nemá moc dobrou pověst. Zmíněna je jakási kauza „Rouenských trnů“, o které se bohužel více nepíše, ale budu se pochopitelně snažit o tom zjistit co nejvíce. Prozatím podle článku odhaduji, že se jednalo asi o nějakou snahu získat majetek pomocí falešných obvinění.

Pro Isaaca Matthieua, což je ten pohledný muž na fotce úplně vlevo, je to ovšem špatná zpráva. Sice francouzští novináři to nezmiňují, ale já jsem ho hned poznala, jednoho z členů našeho Starostolce. Jak je vidět, ve volném čase rád obráží francouzské plesy a až moc si na nich užívá. „Nejen, že se v jednu chvíli velmi podezřele spolu vrátili z některé z ložnic, navíc se k sobě velmi měli i v jídelním sále. Až nespolečensky hodně. Ostatní hosté by možná měli být rádi, že se velmi brzy zase vytratili někam do horních pater.“

Můžeme teď jen doufat, že se patřičně ochránil. Samozřejmě tím myslím před případnou žalobou či nějakým falešným obviněním. Ty mu podle francouzských novinářů teď evidentně hrozí. Budeme si muset počkat na další činy slečny Pheobe nebo slečny Yves.

Preložený článok z Francúžštiny.

Milostné pletky na plese Dreuxů! Budou falešná obvinění?

Plesy a slavnosti v sídle Dreux jsou vždycky impozantní, ale poslední byl kromě toho i skandální. Postarali se o to dokonce jejich vlastní krev a příbuzenstvo.

Mladé čarodějky, které si už dlouho dělají zálusk na stále svobodného Marcela Dreuxe, sedmatřicetiletého dědice rodu Dreux, si teď mohou na něj či jeho majetek nechat zajít chuť. Postarala se o to mladá tajemná čarodějka v červených šatech, které ho již velmi brzy po příchodu zaujala. Její jméno zůstává neznámé, pravděpodobně ale bude pocházet z Británie podle toho, že namísto francouzsky po celý večer hovořila pouze anglicky. Marcelovi to ovšem při jejich dlouhých konverzací vůbec nevadilo. Od jejího příchodu pak už celý večer strávil jen s ní.

Její britský původ naznačuje i její společnice, se kterou na ples dorazila. Není jí nikdo jiný než Yves Zoé Martin, první sestřenice Marcela Dreuxe, dědička rodu Martinů, a především známá jako hlavní aktérka v kauze „Rouenských trnů“. Právě tato skutečnost vrhá neblahé světlo na tajemnou Angličanku a vystávají tak otázky, jestli ji Zoé nepřivedla na ples se skrytými intrikami. Že by si tu někdo dělal zálusk na majetek svého bratrance a využíval pro to svou anglickou kamarádku?

O Zoé se už dlouho ví, že po neúspěchu „Rouenských trnů“ se stáhla do Anglie, ovšem co tam dělá, je záhadou. Když se ale vrátí do Francie, evidentně to stojí za to. Hlavně protože se na plese objevil i jeden z britských bystrozorů, který si žádal s ní mluvit. Do čeho se to jen v Anglii zapletla? Naštěstí se zdá, že stačilo, aby si s ním zatančila její babička, Esther Martin, a nebezpečí bylo zažehnáno.

Bohužel ale kvůli tomu nezvládla na plese uhlídat svou vnučku. A tak Zoé nejen, že přivedla svou tajemnou kamarádku, ale sama má už v hledáčku nového muže. Isaac Mathieu, jeden z potomků rodu Mathieů, který ve Francii moc času nepobývá, si nevybral pro svůj návrat ze zahraničí vhodnou dobu. A podle toho, co dělali na plese, už pro něj může být moc pozdě. Nejen, že se v jednu chvíli velmi podezřele spolu vrátili z některé z ložnic, navíc se k sobě velmi měli i v jídelním sále. Až nespolečensky vhodně. Ostatní hosté by možná měli být rádi, že se velmi brzy zase vytratili někam do horních pater.

Isaac Matthieu se teď může jen dočkat, kdy se dočká žaloby s falešným obviněním. Nebo se jí dočká Marcel dříve? Je jen otázkou, co má Zoé a její společnice za lubem a čeho se od nich dočkáme.

Mirabell Rozmerien Moreberry

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *