Hlavní bystrozorka Yves Martin suspendována

V těžkých časech, kdy se kouzelnický svět zmítá v bojích se Smrtijedy, se zdá, že problémy se neomezuji pouze na vnější hrozby. Nedávno se objevila šokující zpráva, že hlavní bystrozorka Yves Martin byla suspendována ze své funkce hlavní bystrozorky. Tato událost vzbudila v kouzelnické komunitě vlnu nejistoty a kontroverzí.

V současné době, kdy se konají volby na pozici ministra kouzel, se Yves Martin stala jistou politickou zbraní. Zejména Gerald Fletcher veřejně kritizoval Christophera Winchestera za jeho rozhodnutí ponechat Yves Martin ve funkci přes podezření, že její manžel měl vazby na smrtijedy. Navíc Fletcher naznačoval, že Yves Martinova rodina je spojena s hledaným Smrtijedem Carlem Inkwoodem.

Carl Inkwood

Suspendace Yves Martin byla nakonec provedena Christopherem Winchesterem, který vydal toto rozhodnutí na základě podezření z manipulace důkazy. Ještě předtím, než bylo rozhodnutí o suspendaci oznámeno, bylo slíbeno interní vyšetřování této záležitosti, aby byla objasněna pravda.

Christopher Winchester se k danému vyšetřován a suspendaci odmítal více vyjádřit, než co bylo v oficiálním prohlášení. Za to se nám povedlo sehnat vyjádření Geralda Fletchera: „Naštěstí se ke mě doneslo o podezřeních, co Yves Martin v bystrozorském sboru napáchala a upozornil jsem na to vrchního vyšetřovatele. Ve světle těchto svědectví už neměl na výběr a musel ji přestat krýt.“

Yves Martin se narodila 28. prosince 1946 a vystudovala Bradavice, kde působila v kolej Zmijozel. Již během studií si získala pověst vzorné studentky a talentované famfrpálové hráčky. V pátém ročníku se stala dokonce kapitánkou famfrpálového týmu, což bylo velkým úspěchem. Její schopnosti a odhodlání jí otevřely dveře do světa bystrozorů, kde začínala v roce 1971.

Život Yves Martin je ovšem celkově plný dramatu. Vydali jsme se do Francie trošku pátrat i po její minulosti předtím, než se stala v Británii bystrozorkou. Je nutné zdůraznit, že Yves Martin měla v minulosti složité vztahy v rámci francouzské famfrpálové komunity.

Byla součástí týmu Rouenských růží a během kauzi tzv. „Rouenských trnů“ byl její přítel později i manžel Sebastien Martin obviněn ze zneužívání svého postavení vůči ženám. Na začátku tohoto případu měla veřejnost tendenci věřit ženám, ale později se situace obrátila. Prokázalo se i že jedno ze závažných obvinění vůči němu bylo falešné a že se patrně jen všechny snažili z něj vytřískat co nejvíce peněz.

Poslední společné foto Sebastiena Martina a Yves Martin. Vyfoceno v létě 1974

Do ohně přilil ještě bratr Yves Martin, André Moreau, famfrpálová hvězda, hrál za Pařížské titány. Pustil se do souboje se Sebastienem Rollandem, což vedlo k vážným následkům. André Moreau byl závažně zraněn a hrozil konec jeho famfrpálové kariéry. Navíc ho Sebastien Rolland obvinil z napadení a následně i soud vyhrál. André Moreau mu musel zaplatit nemalou částku. Ale ze svých zranění se alespoň dostal a jeho famfrpálová kariéra pokračovala dál, až do dalšího roku, kdy se vším náhle skončil a přesunul se do Británie. To vše představuje složitý kontext, ve kterém se Yves Martin pohybovala.

Yves Martin následně započala svou kariéru jako řadová bystrozorka na podzim roku 1971 a rychle se vypracovala až na post vrchní bystrozorky v prosinci 1972. V průběhy své kariéry i posbírala nejeden Merlinův řád. I přesto se jí nějak povedlo udržet vztah se svým manželem Sebastienem Rollandem. Svůj sňatek obnovili 14. února 1974, kdy Sebastien převzal její příjmení a jméno významného francouzského rodu spolu i s celým majetkem rodu, kdy už měli svého syna Gabriela po boku. Následně 1. září 1974 se jim narodila dcera Zoé.

Yves Martin v létě 1974, těhotná, čekající dceru Zoé

Osudové události však Yves Martin postavily před neuvěřitelné výzvy. V listopadu 1974 byla unesena skupinou Smrtijedů, ale po několika měsících jako zázrakem byla zachráněna. Podle vyšetřování za to mohl tehdy nelegální odboj, jehož součástí byl i její bratranec Marcel Dreux a údajný milenec Jaden Scott Hned poté obvinila svého manžela Sebastiena Martina ze Smrtijedství.

Nedlouho poté se vrátila do práce, už jako hlavní bystrozorka. Se svým manželem se i rozvedla a v současnosti veškerý majetek připadá devítiletému Gabrielu Martinovi, který až do jeho plnoletosti spravuje podle zvyklostí bratranec Marcel Dreux.

Tragédie rodiny Martin pokračovala, když byl Sebastien Martin před několika měsíci nalezen mrtvý u jejich starého domu, čímž se objevili další nezodpovězené otázky. Kdo za to mohl?

Je v tomto Yves Martin skutečně oběť nebo stojí za vším? Skutečně byla unesena Smrtijedy? Jaké jsou její vazby na Smrtijedy? Skutečně je sestrou Carla Inkwooda? Navíc kromě manžela a údajného bratra, tu je ještě další usvědčený Smrtijed, její spolužák Alexandr Wolf. Dva možná mohou být náhoda, ale tři?

Je podezřelé, že Sebastien Martin byl obviněn ze Smrtijedství pouze na základě jejího označení. Přitom proti němu už evidentně šla už před lety ve Francii, kdy mohla snadno stát za celou kauzou Rouenských trn. Byl Sebastien Martin skutečně smrtijed nebo jen obětním beránkem Yves Martin? Jak moc je zapletena se Smrtijedy? Jaký je tedy osud Atreimuse Hildebranta, vrchního bystrozora, se kterým bývá viděna v poslední době? Kam zmizel Jaden Scott, se kterým bývala viděna dřív?

Celý kouzelnický svět teď napjatě sleduje vývoj této situace a očekává závěry interního vyšetřování. Bude to významný okamžik pro kouzelnickou spravedlnost a politickou stabilitu. Denní věštec bude nadále informovat naše čtenáře o nejnovějších událostech a vývoji této kontroverzní situace.

Rita Holoubková Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *