Katastrofický začátek famfrpálové sezóny

Začátek jara běžně značí začátek i famfrpálové sezóny. Tak tomu mělo být i tentokrát při zápase Ballycastelských netopýrů proti Tutshillským tornádům, ale stejně jako v minulém roce i letos nám není famfrpálových fanouškům a nadšencům přáno.

Ani ne pět minut po začátku utkání se náhle ocitl stadion v absolutní tmě, která po loňských událostech vyvolala obavy nejen jednoho z přítomných diváků. Po opětovném zprovoznění osvětlení však byl původce tohoto přerušení znám všem přítomným.Dav protestujících proti nařízení vrchního vyšetřovatele, s jejichž zbytečností jsme vás seznámili v našem předchozím vydání, se sešel na hřišti a oblohu zaplavily ony roztrhané vyhlášky ministerstva kouzel.

Za skandování “Stop vyhláškám!” nebo “Stop útlaku!” se dav vydal směrem k ministerské lóži, bez jakéhokoliv většího zásahu bystrozorů. Dá se tak usuzovat že i samotní strážci zákona mají nesmyslných vyhlášek plné zuby?

Vrchní vyšetřovatel Christopher E. Winchester se pokusil rozohněný dav ukonejšit klasickými poznámkami o vznášení požadavků formální cestou, opomíjejíc zcela evidentní fakt, že ona oficiální formální cesta již dávno selhala!

Dav nebyl tímto katastroficky chabým pokusem ukonejšen a dále pokračoval směrem do ministerského lóže, které již bylo zaštítěno kouzlem a ze kterého vrchní vyšetřovatel i se svým doprovodem velmi hrdinně prchl.

Celý protest pak ještě eskaloval, když schody byly přeměněny ve skluzavku a dav se začal nekontrolovaně pohybovat z bývalého schodiště zpět na trávník pod tribunou, což zřejmě probudilo až do tohoto okamžiku spící bystrozory, kteří měli dohlédnout na bezpečí celého zápasu a které nenapadlo nic lepšího než již nyní nebezpečnou situaci vylepšit o přívaly vody.

A my se ptáme, přijde vám jako dobrý nápad začít kropit skluzavku v takovéto situaci vodou? Samozřejmě že ne! Není tak divu, že zraněných nebylo pomálu! Gratulace bystrozorskému oddělení k tak ukázkovému výkonu práce!

Co bude dále? Pochopil konečně vrchní vyšetřovatel, jaký dopad má trvání na již nesmyslných vyhláškách? Chápe dopad váhání vlastních podřízených? Co na to řekne ministr kouzel?

Za Denního Věštce, vaše Rita Holoubková

Rita Holoubková Autor článku:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *