Krev teče proudem

ROZHOVOR S LIZANNE TEKELOU LETH

Lizanne Tekela Leth, vedoucí bystrozorka, která jen zázrakem přežila únos skupiny maskovaných kouzelníků. Dobrý den.

Děkuji, že jste se rozhodla takto veřejně promluvit. Jak těžké je pro Vás znovu naleznout sama sebe? Žijete ve strachu, co může přijít? A je snad do jisté míry i osvobozující pocit smět konečně promluvit?

Dobrý den. Upřímně řečeno, je trochu podezřelé, že začínáte zrovna takhle. Nevím, jestli jsem se rozhodla správně, ale některé informace Vám možná prozradím. Žiji v naději, že brzy najdu to, jaká jsem dříve byla. Nikoliv ve strachu. Jako bystrozor jsem na tento příval emocí byla vycvičená. Není to zrovna lehké kontrolovat, ale věřím, že s pomocí přátel vše jistě zvládnu. A jestli jsem váhala? Zajisté. Nemám zrovna v lásce projevování tolika emocí a ještě k tomu veřejně! Pouze chci, abych byla odstrašujícím případem. Prosím, nepanikařte…ale buďte opatrní s kým se stýkáte a svěřujete.

Cituji z lékařské zprávy nemocnice svatého Munga: zlomená čéška, hluboká řezná rána přes celé předloktí a otřes mozku. Zdá se, krev tekla skutečně proudem… nemluvě o psychické újmě. A zeptám se, co Vás drželo při životě? Co Vám dávalo naději, že vyváznete živá?

Myšlenka na své přátele a práci. Jsem velmi zvědavý človíček a i přes všechnu bolest chci nejvíce informace, které nám zrovna chybí.

Také si jistě nemohu odpustit vlastní zvědavost, k jakým praktikám se pachatelé uchýlili? A k jaké nejzazší byli schopni si sáhnout? Měli vůbec nějaké hranice? A jak jste takové mučení zvládla, co se Vám honilo hlavou?

Omlouvám se, ale nebudu zde popisovat žádné z praktik, leč byly sebeošklivější. Prozradím, ale jediné: hranice nemají žádné. Také bych neřekla, že jsem mučení zvládala s hlavou vzhůru a myslela na hezké věci.

Za Lizanne T. Leth (napravo) již zavítala nejbližší zdrcená, zničená a naprosto zdevastovaná rodina.

Vzrušující, stejně jako tajemno kolem identity pachatelů. Dokázala byste nějak určit, co jsou zač a přiblížit kdo stojí za celou organizací? Neboť, odpusťte mi tato slova, ale nabírám stále více na dojmu, že to jsou obyčejní lidé, které dennodenně míjíme na ulicích.

Nedokážu si tipnout, ale vězte, že více než doufám, že brzy najdu své odpovědi. Navíc jsem slyšela velice málo a nebudu zde rozhlašovat nic, čím si nejsem stoprocentně jistá.

Jistě, jistě. O tom nepochybuji. Ale jestli mi dovolíte se vrátit zpátky, jak na celou událost vzpomínáte? A Co po Vás vlastně chtěli, citlivé informace?

Bolestivě, ale dá se to zvládnout. Ve většině mé jméno, povolání a další otázky si nepamatuji jasně. Ale mám pocit, že byli hodně zvědaví, jak jsme se dozvěděli o celém útoku.

Nyní Vám položím tutéž otázku, jako Vaší kolegyni. Na stupnici od jedné do deseti prosím uveďte jak moc sexy zadek tajemná postava v masce měla, děkuji. (pozn. redakce: při pouhé vzpomínce slečna upadá do mdlob)

Co Vám budu povídat, takový až mi nevadilo být unešená.

Co si myslíte o Sofiině volbě? Věřila jste své přítelkyni natolik, že si zvolí správně? Popište nám prosím, jak to celé probíhalo?

Bylo to napínavé, ale Jonně věřím svým životem. Nebudu zde potvrzovat žádné klepy a drby. Obavy však stranou, nešlo o více než malou neškodnou legraci s mnoholičným lektvarem.

K čemuž se dostáváme k tomu, jak se Vaše kolegyně vůbec dozvěděla o tom, kde Vás nalezne? A za jakou cenu Vás získala zpátky? Jsou jisté spekulace, že došlo k úmyslné záměně vězňů obou stran.

Na tuto otázku Vám bohužel nemohu odpovědět. Většinu času jsem byla v bezvědomí a také tedy nemám zdání o tom, co se v tu chvíli dělo na Ministerstvu. Ale řekla bych, že Jonna hledala pečlivě, až mne nalezla.

K samotnému závěru mi prosím povězte, co byste doporučila ostatním, kteří by se v podobné ocitli?

Neztrácejte naději. Ani v těchto časech. Naději si můžete doma vyrobit pouhým úsměvem nad šťastnou myšlenkou. Uchovávejte si je tedy pod drobnohledem. Mohla to být velká záchrana pro Vaši duši.

Před námi tedy stojí žena, jež mi svojí statečností vyrazila dech. Děkuji Vám za důvěru a hodně štěstí v budoucnu.

Děkuji za příjemnou pohostinnost.

Zlí jazykové by opět mohli jistě namítat, že naše informace jsou podstrčené. Ale jste si skutečně jistí, že informace, které Vám dává Ministerstvo, jsou ty jediné správné? 

Vždy s Vámi, Váš Denní věštec!

Ilia Nikolajevic Bulgakov Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *