Milostné pletky na předávání merlinových řádů

Nejdůležitější událost společenské sezóny je za námi a Merlinovi řády jsou rozdány. Stejně jako každý rok se 28. prosince v Dippetově sále v Londýně sešla nejvyšší smetánka kouzelnické společnosti, aby oslavili závěr roku a ocenili ty nejlepší z nejlepších.

Stejně jako to bývá každý rok, 28. prosince 1974 bylo oceněno pět členů kouzelnické společnosti Merlinovým řádem.

Sešli se tu především i nejvyšší z ministerstva, sám pan ministr Luciano Breuler a vrchní vyšetřovatel Christopher Winchester. S nimi u stolu pak ještě seděl všemi uznávaný ředite Bradavic Albus Brumbál. Stejně jako každý rok ministr kouzel pronesl svůj proslov. Pochválil u toho vyhlášky ministerstva kouzel a zdůraznil jejich důležitost.

Věřím, že jistě chápete nezbytnost a důležitost těchto vyhlášek, stejně tak jako ostatních, které teprve přijdou. Udělejme Británii a Irsko opět bezpečnou kouzelnickou společností a podílejme se na tom společnými silami.

Po jeho proslovu už nastalo dlouho očekávané předávání ocenění. První na řadu přišla Malin Blue, která si pro své ocenění došla už potřetí za sebou. Opět to bylo za svoji bystrozorskou práci, stejně jako minulý rok. Ve své děkovně řeči děkovala především svým nadřízeným a kamarádům, vrchní bystrozorce Yves Martin a Kieranu Eldridgovi, který byl ze své funkce hlavního bystrozora sesazen a podle našich zdrojů podal i výpověď.

Poděkovala i svému doprovodu Liamu Artwoodovi, kterého sice nespecifikovala jako svého přítele, přesto na nich bylo zcela očividné, že se jedná o lásku mezi bystrozory. Snad jen ještě moc novou na to, aby byli označováni za přítele a přítelkyni, určitě v tom nebylo nic jiného.

Pro druhý Merlinův řád třetí třídy si došla Aaliyah Lalotaine. brazilská kráska extravagantního vzhledu, která pracuje na odboru pro správu letaxové sítě. Se svým týmem se jí povedlo úspěšně odhali mezinárodní letaxovou síť, která porušovala vyhlášku o cestování. Za své ocenění poděkovala ministerstvu, neurčitě přátelům a rodině. Ze všech lidí vyzdvihla pouze svého bratra Ethana.

Nezmínila ani muže, který ji tam dělal doprovod, Carl Inkwood. Je otázkou, jestli jsou jen kamarádi, ono s jeho pověstí je možné, že i něco více. Na veřejnost se dostali informace, že měl milenku, o čemž se dozvěděla i jeho žena a nastali neshody doma. Tak velké, že už skoro rok nebyli viděni spolu a je jen otázkou, zda budou řešit rozvod či ne. Ač se slečna Aaliyah Lalotaine zdá od něho o dost mladší, přesto by pro něj mohla být ideální. Alespoň je o osm let starší než jeho nejstarší syn.

Zatímco třetí řád patřil ženám, druhý řád patří mužům První si pro něj došel Nils Tbjorne. Merlinův řád druhé třídy si vysloužil za svoji sice akademickou, ale dost kontroverzní práci o vlkodlacích, která už stihla mnohé pobouřit. Zabývá se s ní začleněním vlkodlaků do společnosti a vyzdvihuje, čímž si proti sobě poštvává ty, podle kterých by měli být vyloučeni ze společnosti. Podle všeho se o udělení jeho ceny dost jednalo, nakonec převážili hlasy, které to schválili. Částečně i proto, že má za sebou Institut magických tvorů v Irsku, který vlastní a vede Marcel Dreux, loňský vítěz Merlinova řádu.

Naštěstí další akademická práce už tak kontroverzní nebyla. David Jackins se momentálně uchází o titul mistra lektvarologie u Asociace lektvarů a v rámci toho sepsal svoji práci, za kterou si vysloužil i cenu. Zahrnul v ní i nový revoluční způsob využití extrakce srsti polovidů, která by mohla mnohé změnit. Nepochybně si za to svůj Merlinův řád druhé třídy zasloužil a snad se brzo dočká k tomu i svého vytouženého titulu.

Podivné je, že ač jsou oba mladí a pohlední, ani jeden z nich nedorazil s partnerkou a celý večer strávili o samotě. I ve svých děkovných řečích neděkovali skoro nikomu konkrétnímu, jen neurčitě svým blízkým. Je možné, že pro samé studium neměli čas věnovat se hledání své vyvolené, ale s tím už je konec. Je jisté, že teď se dostali do hledáčku svobodných žen, a že si budou moct jen vybírat

Poslední předání ocenění bylo ze všech nejsmutnější. Měla ho dostat právě zmizelá vrchní bystrozorka Yves Martin. Ještě předtím a ještě před mateřskou si stihla zasloužit Merlinův řád první třídy za svoji práci bystrozorky. Místo ní přišel převzít cenu její manžel Sebastien Martin. Smutné je, že po ní zůstali kromě manžela i dvě děti, jedno z nich je mladší měně jak půl rok. Je i otázkou, zda se tímto oceněním nesnaží ministerstvo kouzel to jejich rodině trochu vynahradit a zároveň zamaskovat sérii podezřelých zmizení bystrozorek ve vedení.

Hned poté následovala ještě trochu radostnější část, když se rozdávala tombola. Nils Tbjorne vyhrál na třetím místě rekonstrukci pokoje, Carl Inkwood na druhém Felix Felicis a Marcel Dreux na prvním velký byt. Ten měl v onen večer poměrně dost velké štěstí, neboť se stál i králem galavečera. Královnu mu dělala mladá dáma z významného rodu, Maria Butler, Při tanci se k sobě velmi měli a slušelo jim to spolu,

Ovšem nebyla to jediná dáma, která se kolem pana Dreuxe toho večera motala. Je podivuhodné, že se královnou nestala právě tajemná kráska, která mu dělala doprovod. Snad je pro anglickou společnost až příliš neznámá a proto nebyla zvolena za královnu galavečere, i když už to vypadá, že alespoň královo srdce si získala. Velmi se k ní tiskl při tanci a poté i spolu odešli. Příští rok už by tam mohli být oba už s prstýnkem, však minimálně pan Dreux už má na to věk a zasloužil by si dědice.

Rita Holoubková Autor článku:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *