Na telo s kandidátom Christopherom Winchesterom

Rok 1976 sa nesie v znamení eufórie z volieb. Predsa len, starý minister mágie, nech mu je zem ľahká, viedol britskú kúzelnícku spoločnosť vcelku zvláštnym spôsobom. Je preto pochopiteľné, že sa naše tváre obracajú k novým kandidátom s nádejou, že sa bezpečnostná, ekonomická a humanitná situácia na ostrovoch zlepší.

Mierny chaos, ktorý doprevádza každé jedny voľby sa podpísal aj na týchto. Aj preto sme sa rozhodli priniesť vám zosumarizované informácie, ktoré zatiaľ o kandidátoch vieme. Články budeme po každej debate aktualizovať, rovnako ako vám budeme prinášať všetky novozistené pikošky zo života kandidátov. No ale poďme pekne po poriadku. Je načase predstaviť si kandidátov tak, ako sa patrí. Vitajte pri rozhovore na telo s kandidátom, kde pokladáme desať otázok a dostávame desať odpovedí.


CHRISTOPHER WINCHESTER


Naším druhým hosťom je vrchný vyšetrovateľ Christopher Winchester. V súčasnosti dosť často spomínaný práve v bulvárnom plátku Čarodrbna pre jeho vzťah s prvou námestníčkou ministra Sabriel Lacrux, či za nenávidené, či milované vyhlášky, ktoré podľa niektorých obmedzovali kúzelnícku spoločnosť. Prečo sa rozhodol kandidovať a čo zamýšľa s kúzelníckou spoločnosťou ak vyhrá voľby? Aj to sa budeme pýtať v nasledujúcich minútach.

Q : Na začiatok začneme zľahka, podobne ako pri ostatných kandidátoch. Na akej škole ste študovali? Dala vám vaša škola niečo, čo pokladáte za prínosné v týchto voľbách?

No, řekl bych, že už to, že jsem studoval v Bradavicích, tak díky tomu vím, jak to v této zemi chodí, vím, co zažívají i mladí čarodějové a čarodějky u nás, protože jsem tím prošel také. Vím, co studují, vím, jak je škola připravuje pro dospělost. A troufám si říct, že velmi zdařile. Však už jenom to, že máme v naší zemi jednu z jedenácti škol oficiálně uznávaných Mezinárodní radou kouzelnických studií je pro nás obrovskou poctou. O to víc si pak vážím, že už na škole jsem býval prefektem a primusem, což mi i trochu pomohlo v budoucí kariéře, že už tehdy jsem si vyzkoušel takové… no, řekl při všem, co občas dělali spolužáci, bych to nazval dohlížení na bezpečí ostatních.

Q : Na škole ste sa ale potýkali s problémami a dostávali ste sa do potýčiek s predpismi, no aj tak ste skončili školu s nadpriemernými výsledkami. Ako je to možné?

Neřekl bych, že bych se potýkal až tak s problémy nebo porušováním pravidel. Aspoň ne víc jak jakýkoliv běžný student. Pochopitelně zcela svatý jsem nebyl, občas se bavil se spolužáky při hodině, školní uniformy jsem taky nenosil s perfektně uvázanou kravatou bez chybičky, ale nic výrazného.

Q : Po škole sa vám podarilo zamestnať na ministerstve mágie. Myslíte si, že vám vaša kariéra v práve pomôže vyhrať vo voľbách?

Doufám v to. Ono už díky tomu, že se snažím aktivně jednat na ministerstvu už delší dobu, podle mě něco znamená. Mám zkušenosti s právem jako soukromý obhájce i jako ministerský žalobce a proto vím dobře, jak fungují zákony. Vím, i kde se dají najít různé kličky a kde je potřeba je upravit pro prospěch společnosti. A nakonec není ani mým primárním cílem stát se ministrem, myslím hlavně na dobro společnosti a jak ji ochránit a pomoct. Ať už z pozice vrchního vyšetřovatele nebo ministra. Jen z té ministerské pozice k tomu budu mít více možností.

Q : Máte mladú dcéru, chcete kandidovať aj kvôli nej?

Ano, kvůli ní, kvůli její bezpečnosti a kvůli bezpečnosti celé naší společnosti. I když si uvědomuju, že tím, že kandiduju a že jdu proti smrtijedům, možná trochu dělám terč ze sebe a bojím se, že i ze svojí rodiny… Ale někdo to udělat musí, někdo se musí postavit za to, co je správné a nenechat se jimi zastrašit.

Q : Otázky tu kladiem ja, pán Winchester. Poďme teda k vaším predvolebným sľubom. Čo sú vaše hlavné oblasti záujmu, ak vyhráte vo voľbách?

Můj hlavní cíl je ochránit společnost. Snažím se toho dosáhnout už důkladnými prověrkami na ministerstvu. Rád bych se hlavně blíže podíval na to, co provedl minulý ministr kouzel, Luciano Bleuler. Při jeho smrti se poukázalo na možné spojení se smrtijedy, což sice není potvrzeno, ale je to i dost pravděpodobné. A jestli je to pravda, pak je na čase odkrýt, co všechno na ministerstvu kryl a koho sem dostal.

Bezpečnost je tedy důležitým aspektem mého volebního programu. Kromě prověrek ministerstva to je i modernizace bystrozorského sboru a jejich vybavení, důraz na jejich výcvik a i financování, ať mají dostatek prostředků. A nejen to, zaměřím se na celý odbor pro dohled nad kouzelnickými zákony, na revize zákonů a tvrdší tresty pro ty, kdo ohrožují společnost.

Kromě toho i posílení nemocnice svatého Munga, financování a modernizace a zřízení pohotovostní jednotky, která se objeví během okamžiku na místě nebezpečí spolu s bystrozory a budou připraveni zachraňovat. Tito lékouzelníci budou speciálně vyškoleni pro práci v nebezpečném terénu. Věřím, že pak zachrání mnoho kouzelníků.

Q : Myslíte si, že vaše vyhlášky pomohli k upokojeniu situácie so smrťožrútmi?

To silně pochybuju, vzhledem k tomu, že ani většina z nich proti nim nebyla mířená. Jednalo se hlavně o zamezení rituálním vraždám. Což i dost zabíralo. Od té doby, co byly zavedeny vyhlášky byl dlouhou dobu klid. Až na incident na ministerstvu, ale jestli je pravda o minulém ministrovi, co už bylo naznačeno, tak se pak není čemu divit, že se dokázali dostat Smrtijedi i na ministerstvo. Pak i moje vyhláška o zvýšení bezpečnosti na ministerstvu s kontrolama u vchodů postrádá na účinnosti.

Ale tohle všechno plánuju změnit v budoucnu. Započal jsem už právě tou poslední vyhláškou proti Smrtijedům, která nám pomůže, abychom nemuseli u podezřelých Smrtijedů čekat, než někomu ublíží, a můžeme jim v tom zabránit rovnou.

Q : Budete po prípadnom zvolení chcieť vo vyhláškach pokračovať?

Ano, určitě, pokud budou potřeba. Rozhodně bych chtěl využít i nové pravomoce ministra kouzel k většímu dohledu nad tím, které zákony projdou a které ne.

Q : V prvej predvolebnej debate ste tvrdili, že chcete osloviť čo najväčšiu skupinu ľudí. Myslíte si, že niekomu preberiete voličskú základňu na základe vášho vystúpenia na debate?

Doufám, že částečně ano, protože moje hlavní cílová skupina lidí, které chci oslovit, jsou ti, kterým záleží na naší zemí, míru a bezpečí. Doufám, že takových lidí se najde co nejvíce.

Q : Veríte, že previerky na Ministerstve mágie odhalia prípadnú infiltráciu ministerstva smrtijedmi?

Pevně v to věřím. A i v náš bystrozorský sbor a jejich schopnosti, že si každého důkladně prověří. Nechci ale nic prozrazovat, protože prověrky stále probíhají. Rozhodně ale mohu zaručit, že bystrozoři u toho postupují podle předpisů a nedochází k hromadnému a zbytečnému užívání veritaséra, jak už ohledně toho padli nějaké námitky ve Starostolce. Bystrozorům věřím, že zvládnou prověřovat důkladně i bez nedovolených prostředků.

Q : Posledná otázka, ktorá určite zaujíma všetkých našich čitateľov. Pomohli ste Sabriel Lacrux získať post prvej nástupníčky ministra mágie pretože je vašou partnerkou?

To rozhodně ne. Jednak proto, že to nespadá pod mojí pravomoc, tohle je zcela na panu Mackenziem, když se stal zastupujícím ministrem a hledal náhradu na svou předchozí pozici. A také, že se něco takového stalo, bylo i pro mě překvapení, když už to bylo rozhodnuto. Ale nedivím se tomu rozhodnutí. Sabriel má jednoznačně s touto pozicí už zkušenosti a určitě si s ní dobře poradí.


Toto bola krátka konverzácia s kandidtám na post ministra mágie Christopherom Winchesterom. . V nasledujúcich článkoch sa bližšie pozrieme na ďalších kandidátov. Čítajte Veštca, ak sa o nich chcete dozvedieť viac.

Henriette Gagnon Autor článku:

Šéfredaktorka Denního Věštce

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *