Na telo s kandidátom Erasem Solacem

Rok 1976 sa nesie v znamení eufórie z volieb. Predsa len, starý minister mágie, nech mu je zem ľahká, viedol britskú kúzelnícku spoločnosť vcelku zvláštnym spôsobom. Je preto pochopiteľné, že sa naše tváre obracajú k novým kandidátom s nádejou, že sa bezpečnostná, ekonomická a humanitná situácia na ostrovoch zlepší.

Mierny chaos, ktorý doprevádza každé jedny voľby sa podpísal aj na týchto. Aj preto sme sa rozhodli priniesť vám zosumarizované informácie, ktoré zatiaľ o kandidátoch vieme. Články budeme po každej debate aktualizovať, rovnako ako vám budeme prinášať všetky novozistené pikošky zo života kandidátov. No ale poďme pekne po poriadku. Je načase predstaviť si kandidátov tak, ako sa patrí. Vitajte pri rozhovore na telo s kandidátom, kde pokladáme desať otázok a dostávame desať odpovedí.


ERAS SOLACE


Naším ďalším hosťom je Eras Solace so svojou tajomnosťou. Dozvieme sa, kde študoval, o jeho pôvode a vojenských skúsenostiach. Odhalíme aj kúsok jeho temného života, alebo nám to bude stále tajiť?

Q : Pán Solace, otázka podobne ako pre všetkých, kde ste študovali a myslíte si, že vám vaša škola pomôže v týchto voľbách?

Inu, studoval jsem v Koldovstoretz, což mi asi spíše dává trochu nevýhodu oproti ostatním kandidátům. Nejsem z Británie. Ale na druhou stranu Smrtijedi nejsou první zlovolná síla, se kterou jsem se potkal, takže právě z Ruska vím, jak se s nimi vypořádat.“

Q : A čo vaše predchádzajúce zamestnanie? Do akej miery vás mohlo pripraviť na túto kandidatúru?

Byl jsem v armádě. Jako voják jsem se naučil poslouchat rozkazy a udělat, co je potřeba. Jako generál jsem se naučil rozhodovat o tom, co je potřeba. Někdy to jsou těžké rozhodnutí, ale je to potřeba.

Q : Aký je váš rodinný status, pán Solace?

„Jsem svobodný a bezdětný. Zaměřoval jsem se spíše na armádu, takřka by se dalo říct, že jsem se oženil s prací. A hlavně tam vždycky bylo určité riziko, cestování po světě, to není zrovna vhodná situace na založení rodiny.

Q : Nie ste brit, prečo ste sa rozhodli kandidovať práve na post britského ministra mágie?

Viděl jsem, že to je potřeba. Zlovolnou sílu, Smrtijedy, kteří se tady rozmáhají, a je potřeba proti nim zakročit. Vím, jak mohou být nebezpeční, a chci proti nim zakročit. Tvrdě zakročit.

Q : Nemyslíte si, že váš vojenský pôvod odradí voličov od toho, aby vás volili? Primárne zo strachu..

„Doufám, že ne. Vím, že možná až moc jdu proti Smrtijedům, což je to, proč tu vůbec jsem. Ale je to potřeba. Je potřeba se jich zbavit, odstranit je. To je můj hlavní záměr. Až se jich zbavím a nebude tu nikdo, kdo by s nimi byl nějak spolčený jako minulý ministr nebo veškeří další, kdo se o to pokoušejí. Až všichni vymizí, pak předám vládu dál. Někomu, kdo se hodí pro mírové doby. Já jsem válečný ministr.“

Q : V prvej debate ste podporovali výuku čiernej mágie na škole. Máte s ňou aj osobné skúsenosti?

„Nemohu říct, že bych s ní měl zkušenosti jako někdo, kdo studoval v Kruvalu. Ani jsem se nikdy o ní přehnaně až tak moc nezajímal. Zaměřoval jsem se, jak se jí bránit. To bylo občas i při bojích potřeba. Vědět, proti čemu stojíme a jakse tomu bránit. Proto vím, jak se bránit Smrtijedům.“

Q : Môžete tvrdiť, že zdieľate rovnaké princípy a hodnoty, aké voči čistokrvnej spoločnosti zdieľajú aj smrťožrúti?

„Z jistého úhlu pohledu to chápu, vyrůstal jsem v mudlovské vesnici a vím, jak jednají ti, co nechápají magii. Ale to není ani tak o tom, kdo je jakého původu, to je spíš už v povaze. Mudlové i čarodějové můžou napáchat pěknou neplechu, až už k tomu mají jakékoliv prostředky.“

Q : Čo chcete priniesť do budúcnosti pre britskú spoločnosť?

„Bezpečí a mír. Společnost bez Smrtijedů, kteří budou všichni bezpečně zavření v Azkabanu.“

Q : Odhliadnuc od materiálnej a ľudskej podstaty veci, ako si myslíte, že by ste najefektívnejšie zabezpečili mier pre britské ostrovy?

„Jednoduše řečeno odstraněním Smrtijedů. I když toto je možná moc obecně řečeno. Konkrétně chci posílit bystrozory, vybavit je i speciálními školeními, nechat je naučit se, jak se nejlépe bránit proti smrtijedům. Speciální bystrozorská jednotka proti Smrtijedům, kdy se Smrtijedi budou bát už jen při zvuku jejich jmen, neboť ví, co umí. Spousta nebezpečných kouzel, kterých se budou bát.“

Q : Koho považujete za najväčšieho protikandidáta v týchto voľbách?

„Mám takový pocit, že pro spojence jaké má Gerald Fletcher, bych se asi nejvíce měl obávat jeho. Teoreticky. Vím, že budu jejich největší cíl, trn v oku, i proto že proti nim nejvíce zbrojím. Ale já se jich nebojím a jsem připraven na všechno.“


Toto bola krátka konverzácia s kandidtám na post ministra mágie Erasom Solacem. V nasledujúcich článkoch sa bližšie pozrieme na ďalších kandidátov. Čítajte Veštca, ak sa o nich chcete dozvedieť viac.

Henriette Gagnon Autor článku:

Šéfredaktorka Denního Věštce

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *