Ohlednutí za sletem: Ministr kouzel je Jonáš

Ve dnech 26. – 27. 6. se konal první slet našeho projektu a bylo to tedy poprvé, kdy se hráči mohli vidět naživo, prohodit několik slov a strávit celý víkend spolu, během kterého se toho mnoho stalo.

Jak instrukce pravily, sraz začínal na hlavním nádraží v Brně, kde se sešlo několik účastníků a potom se vydali na klubovnu. Již cestou tam vznikla první z hlavních událostí srazu, čímž bylo přejmenování pana ministra na Jonáše. Jeho předchozí jméno se tím stalo nepodstatné, od té doby je prostě Jonáš. A kdo to vlastně vymyslel? Nikdo jiný než bystrozorka Yves Z. Martin, která mu oznámila zhruba pět minut poté, co se s ním poprvé setkala, že vypadá jako Jonáš.

Po příchodu do klubovny započalo čekání na zbylé účastníky a zároveň i počátek zvykání si na ubytování. Například vzhledem k chybějícímu světlu na záchodě bylo potřeba si hrát na světlušku. Kdo by něco takového nechtěl, že? Mezitím Jonáš urgoval Alice, aby pilně pracovala. Že by jí upíral sociální interakci, protože se něco nového připravuje na stránkách? Kdo ví, možná tomu tak je. Avšak Alice měla oporu v ženské straně a za chvíli byl donucen pracovat náš drahý ministr pod bedlivým dozorem taktéž.

Pro zájemce, dobrovolné i nedobrovolné byl připraven foto koutek, kde jsme si všichni udělali fotografii s kouzelnou knihovnou na pozadí. Jako malá ochutnávka může posloužit následující fotka a více fotografií ze sletu lze nalézt na naší discordové skupině v sekci galerie.

Nyní ale k aktivitám sletu. Jako první se hráli Story Cubes na styl Harry Potter. Mohu říct, že vznikaly zvláštní příběhy, objevilo se několik zvratů, nečekaných konců, jenž devět kostek popisovalo. Sen profesorky McGonagallové, nebo falešná mapa k pokladu, či tajemný zelený jed jsou jen malé zmínky z několika příběhů.

Následovaly divadelní scénky, jenž byly vždy buď pro jednu, dvě, či dokonce tři osoby. Kdokoliv byl na sletě mohl zhlédnout scénku Veronicy Sawyer hranou Michaellem Colwinem ronící slzy nad hrobem ministra kouzel, padající vázu na Pheobe Shallow v provedení Kierana Eldridge, nebo Edgara Azarova hraného Yves Martin, když zapomněl, jak se sesílá zložár. Všichni účastníci (a Pheobe v podání karimatky) se pak spojili při hraní scénky porady vedení projektu.

Všechny aktivity byly jak pro pobavení, ale i se jednalo o jisté soutěžení, kde hlavní cena byla hůlka. Dále Harry Potter plakát, samolepky s odznáčkem ministerstva kouzel, láhev na pití, či přívěšek s lektvarem Felix Felicis.

Poté byl aktivitám toho dne konec a nastal večerní program. Ten se sestával z toho, že se účastníci šli podívat na ohňostroje na Špilberku, poté na klubovně bylo nějaké občerstvení – jako třeba domácí celerová pomazánka od Sabriel, která byla vážně dobrá, muffiny Kierana a podobně. U toho se zahrálo pár partií Prší, Nikdy jsem… a nakonec to skončilo díváním na HP5. Tu končil první den sletu, kde na klubovně zůstali přespávající a zbytek se odebral k sobě domů, či na hotel.

Další den sletu nebyl až tak moc obsáhlý, zahrálo se pár kvízů na stránce kahoot, předání pamětních listů, že se účastnili prvního sletu a následně proběhlo postupné rozpouštění. I tak se ale jednalo o sraz na který bude každý účastník ještě nějakou dobu vzpomínat a těšit na další.

Ralph D. Wright.

 401 přečtení

Ralph Dave Wright Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *