Pomsta přichází


ROZHOVOR S JONNOU ISLOU VIRTANEN

Vítám v naší redakci jednu z hlavních bystrozorek, stejně tak i výbornou čarodějku a zachránkyni slečny Lizanne T. Leth, Jonna Isla Virtanen. Hezký večer.

Vrátím-li se k onomu osudnému večeru, co se stalo? Jak vysvětlíte ztracení jedné ze dvou hlavních bystrozorek? Vyšlo snad najevo, že Ministerstvo nemělo situaci pod kontrolou a nebylo na útok na koncertě dostatečné připravené? 

Krásný večer přeji i Vám. Nejsem si jistá, že na Vaši otázku dokáži uspokojivě odpovědět. Jako bystrozor spadající pod ministerstvo kouzel se ztotožňuji s tvrzením, že nešlo o nedostatečnou přípravu a zajištěnou v situaci, ve které se nacházíme. Pracujeme s velmi omezenými lidskými zdroji. Bohužel situace, při které k únosu došlo byla velmi nepřehledná a z důvodu přítomnosti mnoha mudlů byl jakýkoliv postup velmi problematický. 

Přihlédneme-li ke skutečnosti, že Ministerstvo nebylo dostatečně připravené. Jak jste se srovnávala s takovou ztrátou? A co Vám dávalo naději, že se se svojí přítelkyní znovu shledáte?

Vyrovnat se s tím, že jsem únosu nedokázala zabránit, bylo jako srovnat se s faktem naprostého vlastního selhání. Naděje byla to poslední, co mi zbylo. 

Dostáváme se však k večeru, kdy Vaše naděje byla skutečně vyslyšena. Jak jste se vlastně dozvěděla o tom, kde slečnu Leth naleznete? A za jakou cenu jste ji získala zpátky? Jsou jisté spekulace, že došlo k vědomé a dokonce úmyslné záměně vězňů obou stran… Je to pravda? A bylo Vám snad nabídnuto z něčeho půl?

Jde pouze o spekulace v obou případech. Ministerstvo kouzel by nepřistoupilo na podmínky vyděračů. A v žádném případě, polovinu všeho mi opravdu nikdo nenabídl a už vůbec nedal. Přesný postup záchrany slečny Leth nebudu sdělovat. 

Dovolím si Vám položit další otázku, na stupnici od jedné do deseti prosím uveďte jak moc sexy zadek tajemná postava v masce měla, děkuji.

Nejsem si jistá, že někdo zmiňoval masku. Ale zpátky k otázce… Šlo o jasnou jedenáctku, co si budeme povídat.

Budeme-li pokračovat, jak moc ošemetné by bylo označit situaci, ke které došlo druhý osudný večer na útesech, tedy v místě kde smrt líbá své mrtvé, jako Sofiinu volbu. Proč myslíte, že právě k ní se pachatelé uchýlili? Přibližte nám také prosím, jak to celé probíhalo? Skutečně jste věřila, že si vybere správně? Na základě čeho, jste skutečnou Lizanne Leth poznala a a jak Vám můžeme věřit, že na Ministerstvu kouzel nyní nepracuje nějaký záškodník v podobě právě slečny Leth? (pozn. redakce: nějaký ohnivý nápis prý stále krášlí dveře Ústředí bystrozorů, neboť se nikdo z nich neobtěžoval ho smazat)

Nevím, jak přesně jste se dostala k podrobnějším informacím o událostech v případě únosu slečny Leth, ale bohužel vám nemohu konkrétněji odpovědět. Nikdy by nedošlo k vědomému narušení bezpečnosti a slečna Leth je ta, za kterou se vydává, tedy bystrozorka Lizanne Tekela Leth. 

A na závěr, co byste doporučila ostatním, kteří se v podobné situaci mohou také (brzy?) nalézt? A v neposlední řadě, chystáte nějakou osobní pomstu?

Pokud budou na mém místě, doporučuji neztrácet koncentraci a naději a snažit se do poslední chvíle ze všech sil. A pokud dovolíte, tuto odpověď si nechám pro sebe, neboť by nebylo příliš profesionální kdybych se zde rozmluvila o možné apokalypse, která čeká pachatele.

Děkuji za rozhovor a jménem celé redakce Vám přeji mnoho štěstí. Do svidaniya. 

Přeji příjemný večer. 


Zlí jazykové by mohli jistě namítat, že naše informace jsou podstrčené. Ale jste si skutečně jistí, že informace, které Vám dává Ministerstvo, jsou ty jediné správné? 

Vždy s Vámi, Váš Denní věštec!

Ilia Nikolajevic Bulgakov Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *