Rituální vrahové chyceni přímo při vraždě na ministersvu

Rituální vrah opět řádí. Tentokrát mu přibyli už dvě mrtvoly na konto, ale u té druhé se povedlo ministerstvu ho chytit při činu. Dokonce více než jednoho čaroděje. Jak se ukazuje, rituálních vrahů je patrně více.

Rituální vrah, respektive vrahové, o sobě dali vědět už 2. listopadu. V knihkupectví U Ostnatého hada, které je známé především prodejem knih o černé magii, byla nalezena zavražděná prodavačka. Beze stop, bez známky po nějakém vrahovi. Opět měla podobné znaky, jako předchozí oběti, nacházela se v pentagramu a měla na hrudi vypálený znak. Jednalo se o první takovou mrtvolu po dlouhé době od květnového Festivalu umění Dawlish. Byla to ale jen předzvěst toho, co se mělo teprve stát.

Knihkupectví U Ostnatého hada

Zdálo se, že 12. listopadu bude den, jako každý jiný. Na ministerstvu se nedělo nic neobvyklého, všichni pracovali, mířili na svá pracoviště či už odcházeli z práce, když se ministersvem rozlehl hluk. Přicházel z přízemí, z prostor, které jsou určeny pro archiv a pro úklid nadbytečných předmětů.

Na ministerstvu ihned nastala panika. Naštěstí se členové bezpečnostní stráže ministerstva, kterých bylo díky nové vyhlášce v atriu hodně, dokázali postarat o rychlou evakuaci a na místo byli rychle přivoláni bystrozoři. Co stalo dál, už není jasné, a ministerstvo zatím nevydalo žádné prohlášení.

Pravděpodobně tam došlo k nějakým bojům, není ovšem jasné s kým. Existují podezření, že se jednalo o smrtijedy, ale existují i spekulace, že se jedná o další skupinu. Možná konkurenční, o které se už spekulovalo, že má na svědomí nedávné útoky. Možná i víc než to.

Tři „civilisté“ nebo členové nové tajemné skupiny byli nalezeni u zavražděné čarodějky v archivu ministerstva kouzel. Další rituální vražda, jak naznačil pentagram a symbol vypálený u ní na hrudi. Ač to nemáme potvrzené od ministerstva kouzel, můžeme usuzovat podle toho, že se nacházela v přízemí ministerstva kouzel, že tam neležela dlouho. Pravděpodobně byla zavražděna krátce před tím. Osoby u ní nalezené byly okamžitě začeny.

Ministerstvo magie, atrium

Kdo jsou tito lidé? Povedlo se nám zjistit, že někteří z nich měli na sobě bílou masku, aby zakryli svou identitu. Ministerstvo bohužel odmítá zveřejnit jejich jména, dokud probíhá vyšetřování, ale případ budeme pečlivě sledovat a budeme se je snažit zjistit, i kdybychom si měli počkat až na jejich soud.

Zároveň tu existuje i otázka, jak se všichni tito lidé, ať už údajní smrtijedi či druhá skupinka v bílých maskách, dokázali dostat na ministerstvo přes všechny kontroly, které byly nedávno zavedeny. Je tu možnost, že jim někdo z ministerstva pomohl.

 195 přečtení

Rita Holoubková Autor článku:

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *