Rozhovor s Lucy Ginger

Vedoucí bystrozorka Lucy M. Ginger

Vyrůstala jste na farmě a láska ke zvířatům vás provází – jak je vidět na vašem domácím zvěřinci – proč jste se dala právě k bystrozorskému sboru? Přeci jen starost o zvířata a potírání zla mají od sebe docela daleko.

Ano, máte pravdu. Zvířata jsou mou velkou láskou a koníčkem, a proto si myslím, že by to tak mělo zůstat. Kdyby se to stalo povinností nebo prací, nemusel by z toho mít člověk takovou radost, jakou jinak má.


Jaké to je vést bystrozorský sbor?

Vést bystrozorský sbor je jedním slovem náročné. Musíte se vcelku rychle zorientovat v různých případech, poznat své spolupracovníky a navázat s nimi pokud možno přátelský ale profesionální přístup. Nemluvě o papírování a také umění rychlému jednání. A je to i velká zodpovědnost.


Co může běžný kouzelník dělat, aby se uchránil nebezpečí, popřípadě usnadnil vaši práci?

Tohle je těžká otázka. Nabízí se odpovědět, že stačí, aby byli lidé slušní, laskaví a ohleduplní k sobě navzájem, ale všichni víme, že to nestačí. Pomůže nám, když nebudete lhostejní ke svému okolí a budete nás kontaktovat, když se bude něco dít.


Od vašeho nástupu do funkce se extremistická sekta, zřejmě stáhla do ústraní. Můžeme to považovat za vaši zásluhu, nebo proč si myslíte, že tomu tak je?

(smích) Nemyslím si, že to má něco společného s mým nástupem do funkce. Rozhodně je to čistě náhoda, ale jsme stále ve střehu.

Stačí, aby byli lidé slušní


Na vedoucí místo jste se dostala relativně nedávno po odstoupení Jonny Virtanen. Jaký byl váš vztah s ní a proč opustila svůj post?

Ano, ve vedoucí pozici jsem teprve pár měsíců. Se slečnou Virtanen jsem vždy vycházela dobře. Plnila jsem svědomitě své povinnosti a profesně se mi s ní pracovalo velice dobře. Blíže jsme se neměly čas poznat.


Nedávno odstoupil z pozice též vedoucí Azkabanské věznice. Jaké pocity to ve vás vyvolává?

S panem Blackwoodem jsem se bohužel osobněji neznala, takže ve mně jeho odchod žádné specifické pocity nevyvolal.


Bylo veřejným tajemstvím, že paní Virtanen a Leth měly více než kolegiální vztah. Nahradila jste odstupující bystrozorku i v této roli?

Nechápu, kam touto otázkou míříte. Slečna Virtanen a slečna Leth byly dobré kamarádky.


Čím se momentálně zabývají bystrozoři?

V tuto chvíli máme otevřené nějaká případy, kterými se aktivně zabýváme a spějeme k úspěšnému uzavření, tak jako jsme předvedli nedávno v zahraničí. Bližší informace vám nemohu poskytnout.


Oblíbená barva ponožek?

Rozhodně oranžová.

Frederick Judas Rayer Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *