Smrtijedi zaútočili na hudební festival

Z klidného festivalu se najednou stalo místo činu a chaosu, kde vaší jedinou záchranou je hůlka a aspoň kousek rozumu. Jestli chcete opravdu vědět, co se tehdy dělo na festivalu posaďte se a čtěte dál.

Jako minulý rok tak i letos se konal hudební festival Isle of Wight. Pro tento rok se samotný festival datoval na 26. až 28. srpna 1975. A i přesto, že se minulý rok tato událost nesla v rudých barvách, letošní ještě k tomu obohatila oranžová a zelená. Ze začátku vše proběhlo v pořádku. Zahájil se festival a dokonce vystoupilo několik známých, či méně známých kapel. Každá z nich ale měla na téhle akci své příznivce. Někteří celou akci hodnotili v těchto chvílích pozitivně, až do doby kdy se z pódia ozval křik a kouzelníci popadli své hůlky. Nikdo nevěděl, co nastane. Jedná se snad o druh představení? Nebo přijde něco horšího?

Právě v tento okamžik vše přešlo do chaosu. Nářek, křik a plameny zložáru se pomalu nesly do všech stran festivalu a v čele toho všeho se objevil záhadný muž. Mocný černokněžník, snad vůdce skupiny Smrtijedů, svých věrných následovníků. I když se objevilo několik statečných jedinců, co se jim postavili bylo jasné, že nemají na přesilu šanci. Souboje trvali dlouhou dobu a nakonec se vše více uklidnilo pomocí bystrozorů a odvážných civilistů, kteří byli tehdy na místě činu. Jako poslední co zde zůstalo bylo Znamení zla, požár, mrtví, vzlyky raněných velkého neštěstí. 

Podle našich zdrojů a záznamů od samotných bystrozorů jsme se dozvěděli i tragická čísla, které se potvrdily po vyklizení oblasti. Na místě se našlo devatenáct mrtvých a přes více jak sto zraněných. Většina z nich byla převezena  do kouzelnické nemocnice. Jedním ze zraněných byla dokonce i členka bystrozorského sboru Verity D. Steen. Tu podle všeho zasáhlo kouzlo Carnem Dehisco. I když nejsou lékouzelníky moc sdílní, podle všeho zranění nepodlehla a je v pořádku.

Avšak pouhým útokem na festival to nekončí. Za hudby se rozhodl konat i rituální vrah. Pod pódiem bylo nalezeno další dívčí tělo. Ačkoliv by to mohlo vypadat, že podlehla následkům zmatku a zložáru, který na tomto festivalu řádil, nenechme se zmást. Avšak byl to právě zložár, pod jehož nátlakem se propadlo podium, na kterém vystupovaly kapely a odhalilo tak pentagram s tělem mladé dívky.

Vše nasvědčuje tomu, že vraždu spáchal stejný vrah nebo vrahové, kteří řádili v minulém roce a díky kterým jsme se dočkali vyhlášek ministerstva kouzel jako například již zrušený zákaz cestování nebo prodeje alkoholu.

Poslední srpnový víkend navždy zůstane černou vzpomínkou v rodině mladinké Emilie Ruth Ping (†17), jejíž život na tomto festivalu vyhasl. V září měla nastupovat do sedmého ročníku Bradavické školy čar a kouzel.

Jednalo se snad o společný plán smrtijedů s rituálním vrahem, či oba pracují samostatně? To se možná dozvíme třeba někdy v budoucnu. Avšak spíš by to chtělo, aby bystrozorský sbor konal na maximum a tyto jednotky zadržel.

Prosíme všechny, aby si dávali pozor a nejlépe chodili za světla a po skupinách. Doufáme, že si situace již nebude opakovat.

Zůstaňte s námi při dalších novinkách!

Článek vypracován ve spolupráci s několika zdroji, jenž byli na festivalu přítomni.

Ralph Dave Wright Autor článku:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *