Soud INKWOOD versus WHITEMOOR

Dne 3. prosince 1973 se konal soud Inkwood versus Whitemoor ve věci trestného činu napadení a vydírání. Já, Jane Woods, jsem na místě samozřejmě nechyběla, a přináším vám horké novinky přímo ze soudní síně, doplněné o informace získané rozhovory s dotyčnými osobami. Celý soud se přitom dal vyřešit mimosoudním vyrovnáním, proč tedy pan Inkwood trval na soudní sporu? Šlo mu o peníze? A jaký je vztah paní Stars a pana Whitemoora?

Čtěte dál a dozvíte se odpovědi na některé z otázek.

Celý soud se vlekl, přestože obžaloba přednesla své požadavky a s většinou obhájce pana Whitemoora souhlasil.

Přesto byly předvolány dvě svědkyně. Obžaloba povolala Yves Zoe Martin, veřejnosti známou z aféry Rouenské trny. Během výslechu vyšlo najevo, že paní Martin se nepohodla s panem Whitemoorem na osobní rovině. Na vině bylo nedávné objevení jejího ztraceného syna. Bližší informace se snažíme získat, a snad je přineseme co nejdříve. S případem Inkwood vs. Whitemoor to ovšem naprosto nesouviselo, proto se k její výpovědi nepřihlíželo. Jediné co tedy potvrdila bylo to, že se s panem Inkwoodem sešla tři dny po incidentu.

Jako další svědkyni povolala obhajoba paní Aphrodite Stars. Zaměstnankyně pana Whitemoora promluvila o jeho chování a povaze. Protože ale u sporu nebyla přítomna, nebylo k její výpovědi taktéž přhlédnuto.

 Následně svojí řeč přednesla obžaloba a obhajoba a přistoupilo se k hlasování Starostolce. Pan Whitemoor byl prohlášen za vinného ve věci obvinění z trestného činu napadení a vydírání Carla Inkwooda. Byl stanoven zákaz přiblížení a odškodnění ve výši třista tisíc galeonů. Návrh na podmínku byl zamítnut, ale pan Whitemoor bude mít záznam v rejstříku trestů.

Ze vzpomínek pana Inkwooda bylo jasně zřejmé, že o napadení šlo. Co všechno ale tomu předcházelo? I to jsem se snažila zjistit od pana Whitemoora a pana Inkwooda. Z pohledu pana Whitemoora šlo o obtížné životní období, které vyeskalovalo v tento nešťastný incident. Pan Whitemoore se snažil vše vyřešit mimosoudně, údajně zaslal i omluvu a nějaké dary. To vše se ale nesetkalo s pochopením, a tak nakonec oba muži stanuli u soudu proti sobě. Pan Inkwood nám sdělil, že šlo o slib mlčenlivosti, který nechtěl porušit. Proč to ale všechno došlo až k soudu? Z našeho pohledu se zdá, že pan Inkwood si prostě chtěl pořádně napakovat kapsy, což on sám samozřejmě popírá.

A proč u soudu svědčila paní Stars? Z našich zdrojů jsme se dozvěděli, že se jedná o vdovu s malou dcerou, která nedávno začala pracovat jako osobní asistentka pana Whitemoora. Již během zkušební doby však dostala placenou měsíční dovolenou, kterou se pan Whitemoor snaží ospravedlnit osobními problémy paní Stars. Není to ale velmi laskavý šéf? No, obrázek si udělejte sami. Nám se podařilo vypátrat jednu starší fotografii, na které nevypadají jenom jako šéf a asistentka.

Závěrem mi dovolte, abych zde přiložila omluvu, kterou skrze naše noviny, zasílá pan Trystan Whitemoor paní Yves Zoe Martin.

Drahá Yves Z. Martin. Touto cestou, ktorou mi to bolo umožnené, ti chcem vyjadriť svoje úprimné ospravedlnenie kvôli nedorozumeniam, ktoré vznikli medzi nami. Ber na vedomie, že mi je to úprimne ľúto a všetko ma to mrzí. Prajem ti v živote veľa lásky a šťastia, a radosti. Trystan Whitemoor, tvoj priateľ. 

Brzy se Vám ozvu s dalšími informacemi, které pro Vás již v tento okamžik zjišťuji.

Vaše oddaná Jane Woods

Jane Woods Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *