Stanování na útesech

Slunko pálí, děti na prázdninách a období dovolených je před námi. V našem speciálu pro Vás celé léto budeme zkoušet možnosti, které Vám nabízí oblíbené lokace v Británii a Irsku a v dnešním článku se zaměříme na útesy poblíž Malého Visánku.

Útesy mohou znít jako skvělé místo na dovolenou. Výhled na moře, šumění vody, blízkost pláže… Avšak jak se zde ubytovat? Jaké výhody a nevýhody toto místo může mít? A jakou známku mu udělí naše šéfredaktorka?

Pokud máte rádi trochu adrenalinu v krvi, útesy jsou to pravé místo na stanování. Stan si můžete postavit kdekoliv, jen tedy nedoporučujeme přímo okraj útesu, který se lehce drolí a je tedy značně nevyzpytatelný.

Taktéž nedoporučujeme brát sebou své čtyřnohé mazlíčky a děti, pokud na ně tedy nechcete použít velmi krátké vodítko. Mohlo by vám v kombinaci s výškou útesu a hloubkou vody způsobit značné nepříjemnosti a přínosný a žádaný klid by mohl být narušen. A tak tedy děti pošlete na tábor, mazlíčkům zaopatřete dostatečně naplněné misky a vyrazte za romantikou sami.

Výhled na širé moře a s trochou štěstí na maják v dáli lze považovat za romantický, a tak tedy musíme přidat nějaké body navíc. Čerstvý mořský vzduch dělá v kombinaci se sluníčkem dobře nejen pleti, ale také duši a vůbec vašemu psychickému zdraví.

Další z plusů této lokality je téměř nulový světelný smog a tak tedy se svou polovičkou, sám nebo partou přátel můžete večer podnikat aktivity jako sledování mléčné dráhy, či pozorování světlušek.

Cenová kategorie je velmi nízkonákladová, protože se jedná o stanování na vlastní pěst. Kemp zde nenajdete. Taktéž zde nenajdete sprchu, ale co by trocha kouzel a šikovnosti nedokázala v dnešní době vyřešit.

A jak by to vypadalo, kdybychom místo hodnotili jako ve škole?

Výhled – Vynikající

Dostupnost – Nad očekávání

Mazlíčci a děti – Hrozné

Vybavenost – Troll

Cena – Vynikající

Celková známka: Nad očekávání

Tím pádem od nás možnost stanování na útesech získává krásné čtyři hvězdičky z pěti.

Vaše milovaná Henriette Gagnon

Henriette Gagnon Autor článku:

Šéfredaktorka Denního Věštce

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *