Tajemní útočníci ničí Londýn, spojitost se smrtijedy nejasná

Společnost, ať už mudlovská či kouzelnická je v neklidu. Každým dnem se objevuje nový a nový útok na mudlovské budovy. Mudlové si nevědí rady a ministerstvo mlčí. Tajemná sekta opět řádí.

Tajemná sekta, o které už víme od ministrova proslovu na předávání Merlinových řádů, že se jedná o Smrtijedy, opět začíná řádit. Ačkoliv o sobě dlouho nedali vědět – od bitvy o Shefield došlo pouze k zavraždění několika mudlovských bezdomovců v květnu na nádraží a od té doby bylo ticho, až do teď, kdy se to nejspíše rozhodli změnit.

Řádění započalo 30. září u Toweru, kde došlo k několika výbuchům. Utvořilo se tam i malé tornádo, což mudlovským metereologům (tzv. lidé, kteří se snaží předpovědět počasí) dostatečně zamotalo hlavu. Čarodějům je ovšem jasné, že se jednalo o magický původ. Nakonec tam po nich zůstalo ještě ohnivé srdce a kresba velkého hada. Vyvolává to otázky. zda se nemůže jednat o napojení na bradavickou kolej Zmijozel, která má za symbol hada. Vše se obešlo bez obětí.

Další útoky na sebe nenechaly dlouho čekat a hned 4. října došlo k požáru kina Rialto. Ač by se to mohlo zdát jako obyčejná nehoda, dvě těla mudlů bez vnitřností dokazují, že jejich smri způsobilo kouzlo. Celá událost se ale obešla bez svědků a je zde otázka, zda se vůbec jednalo o Smrtijedy. Ani zde nebyl seslán žádný symbol na obloze, které obvykle pak po svém útoku zanechávají.

Kde už ovšem můžeme s jistotou říci, že se jedná o Smrtijedy, byl výbuch části Národní galerie na Trafalgarském náměstí, ke kterému došlo 6. října. Podle známek požáru se jednalo o výbuch plynu, což může působit jako typická mudlovská nehoda, Tentokrát na místě zůstal symbol lebky a hada, kterou po sobě obvykle zanechávají.

Stejný symbol se objevil i nad částí nadraží King’s Cross, konkrétně nad jižní částí, 17. října, které obvykle obývají hlavně bezdomovci. Ani tento den nebyl výjimkou a jednalo se o prosté vyvražďování, stejně jako se to tu dělo už v minulosti. Tentokrát nikdo nepřežil. Jakousi záhadou zde zanechali dokonce i ohnivý podpis se vzkazem.

„Nie galérie, múzeá či kiná, na Fantomasa vražda vplýva. Bol som tu a prídem zas, Fantomas.“

Potřetí se objevil symbol nad Harrods u Hyde Parku 28. října, kde opět došlo k výbuchům, požáru a ničení. Část obchodů byla zničená, budou potřebovat rekonstrukci a pro mudly se budou letošní vánoční dárky shánět mnohem hůře. Kromě symbolu na obloze nebylo potvrzeno, že by se tam nacházel někdo v maskách, kdo by ničil, ovšem ať to byl kdokoliv, opět zanechal vzkaz.

A bol som tu zas.. Váš Fantomas

Poslední útok proběhl 6. listopadu ve večerních hodinách na Russel Crowe, kde bylo napadeno muzeum. Kromě typického symbolu se i zde objevil vzkaz. Dokonce dva.

Bílá paní se vzbudila a jde zase spát

Fantomas.

Na útocích je znát, že se jedná o propracovaný plán. Stačí jak už při útoku na nádraží byla zmiňovaná napadená galerie i kino, ovšem k útoku na muzeum tou dobou ještě nedošlo. Snad kdyby ministerstvo kouzel zvládlo zareagovat dříve a věnovalo vzkazu více pozornosti, mohli zabránit útoku na muzeum. Možná i nastražit past a chytit pachatele.

Další záhadou jsou určité odkazy na mudlovskou kulturu, konkrétně s označováním Fantomase a Bílé paní. Navíc využití výbuchu plynu naznačuje znalosti mudlovských technologií. Je proto otázka, jestli se skutečně jedná o smrtijedy. Je tu i možnost imitátorství. Pokud by to bylo pravdou, je otázkou jak na to smrtijedská sekta zareaguje.

Hlavní otázkou ale je, jak nás před tím ministerstvo ochrání. Zatím útočí pouze na mudlovské lokace, ale co kdyby dalším cílem byla třeba Příčná ulice? Ministerstvo by mělo rychle zasáhnout dřív, než zavládne panika i v kouzelnické společnosti.

Rita Holoubková Autor článku:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *