Tornádo a plameny ničily podzimní slavnosti

V říjnu, stejně jako každý rok, se měly po celý měsíc pořádat podzimní kouzelnické slavnosti v Inverness, letos ale byly ukončeny už 12. října. Stalo se tak po nečekaných událostech, které si vyžádaly i určitá zranění.

O víkendu mívají oblíbené podzimní slavnosti pod Craigh na Dun na oslavu Samhainu největší návštěvnost a ani tato sobota nebyla výjimkou. Několik stovek, organizátoři tvrdí že až tisíců, kouzelníků tam přišlo oslavit Samhain a právě o to byla tato událost dramatičtější.

Během divadelního představení, kde děti hrály Příběh tří bratrů z Bajek barda Beedleho, došlo k nepokojokům. Rozruch nastal poblíž jabloňovaného sadu, kde se začali shromažďovat bystrozoři a zřejme tam došlo i k souboji. To nejspíše způsobilo větší tornádo, které se odtamtud rozmohlo a bystrozoři s ním měli co dělat.

Ve stejnou chvíli i zaplály plameny u stánků, došlo i k menšímu výbuchu a lidé začali panikařit. Rychle začali odtamtud utíkat do bezpečí, snad i ze strachu, aby se nestali obětí. Ovšem kdo ty ohně tam způsobil zůstává záhadou, nezdá se ani, že by se tam s pachately někdo pustil do boje nebo se je snažil zadržet. Je otázkou, jestli utekli tak moc rychle, anebo měli všichni bystrozoři momentálně moc práce s bojem u jabloňového sadu. Během jejich nepozornosti tam i dotyčný zvládl vyčarovat ohnivé srdce jako možný podpis.

Po téhle akci, která nečekaně ukončila celé podzimní slavnosti, které se měly konat až do Samhainu 31. října, vyvstala otázka, proč k těm bojům vůbec došlo. Co se u toho jabloňového sadu dělo a s kým tam bystrozorové bojovali. Minimálně nebylo spatřeno, že by pak někdo byl zatčen. Jen několik lidí bylo přeneseno do nemocnice na ošetření, mezi nimi i jedna z bojujících bystrozorů.

Bohužel se nám nepodařilo optat se vedoucí bystrozorů, o jakou akci se jednalo, ale získali jsme oficiální vyjádření ministerstva kouzel.

12. října se podařilo bystrozorům dostat se na stopu podezřelého a došlo k pokusu o jeho zatčení. Bohužel se ho nepovedlo zatknout a uprchl. Byl ale vážně zraněn a bystrozorové získali důležité stopy do budoucna.

Na naší straně u toho nedošlo k žádným vážným zraněním, ani žádným úmrtím, což přisuzujeme i tomu, že kouzelníci i čarodějky poctivě dodržují nové ministerské vyhlášky, které je mají právě ochránit.

Ve svém vyjádření naráží ministerstvo kouzel patrně i na rituální vraždy, ke kterým docházelo začátkem roku. Sice k poslední vraždě došlo na festivalu umění a následně nic nenastalo, nemáme žádné zprávy o tom, že by byl vrah chycen.

Můžeme usuzovat, že se ministerstvo pokoušelo chytit právě toho „Rituálního vraha“. Potrvzuje to i fakt, že zráněná bystrozorka se jeví jako mladá, ideální pro jeho oběť. Je tu proto i možnost, že se bystrozoři pokoušeli na něj nalíčit past s volavkou.

Jeho první obětí byla omnáctiletá Caroline Gryffin, která byla zabita přímo na hřišti famfrpálového zápasu skrytá pod iluzí před zraky ostatních. Další dívka byla nejmladší ze všech jeho obětí, šestnáctiletá bradavická studentka Kristeen Johnson, která si užívala velikonočních prázdnin na slavnostech. Poslední oběť dvaadvacetiletá francouzská čarodějka Madelaine Moreau byla zavražděna na festivalu umění,

Právě tou dobou už začalo ministerstvo zavádět nová nařízení. S vysvětlením, že se u Madelaine Moreau objevila intoxikace alkoholem před smrtí, zakázalo ministerstvo na kouzelnických akcích a v podnicích alkoholické nápoje, aby mladé dívky kvůli tomu nebyly tak snadným cílem.

Ač se vyhláška stala velmi neoblíbenou na veřejnosti a ministerstvo od té doby čelí velké nelibosti, pravda je, že od té doby nedošlo k žádné vraždě. Ovšem zároveň nedošlo ani k chycení Rituálního vraha a mladé čarodějky jsou stále v ohrožení.

Rita Holoubková Autor článku:

Jeden komentář

  1. […] zabránili, nebo alespoň znesnadnili vrahovi v dalším zabíjení. Bystrozoři dělají co mohou, na podzimních slavnostech i na něj nalíčili past, kde ho skoro dostali. Podezřelý je od té doby poznamenám a už […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *