Vrah na útěku

Milí čtenáři, jistě si pamatujete na ohavný čin vraždy, který spáchal Alexandr Wolf. Pokud ne, moc rád vám ho dnes v tomto článku připomenu.

Utekl z Azkabanské věznice? Nebo se do ni ani nepodíval? Kolik lidí na vyšších pozicích mu pomáhalo při útěku? Byli jen dva nebo je zkorumpováno celé ministerstvo? To a mnohem víc se dozvíte v tomto článku.

Alexandr Wolf, člen obávané sekty smrtijedů, který zabil Martina Shallowa. byl kvůli tomu dlouhou dobu vězněn ve vazební cele na ministerstvu. Tam byl pravidelně vyslýchán hlavním, v té době ještě vrchním bystrozorem Kieranem A. Eldridgem. V důsledku toho byl pro jeho zmizení nedávno suspendován. Má v tom snad prsty? Pomáhal by snad někdo na takto důležité pozici k útěku někoho tak nebezpečného? Anebo je to jen prosté pochybení ve funkci? To se doufejme do pár dní či týdnů dozvíme.

Aby toho nebylo málo, byla suspendována také členka Starostolce a bývalá první náměstkyně Sabriel Lacrux. Právě ona podepsala papír o převozu Alexandra Wolfa z vazební cely do Azkabanské věznice.

Je dokonce možné, že se Alexandr do Azkabanu vůbec nepodíval a utekl přímo z ministerstva, chytře a nepozorovaně, případně utekl stejně nepozorovaně z Azkabanské věznice, pokud to tedy vůbec jde. Pokud se mu to opravdu povedlo, oklamat mozkomory a utéct sám, byl by zajisté první komu se to povedlo. Ovšem o vtrhnutí smrtijedů do věznice bychom něco věděli. Pokud jim není nakloněných více výše postavených lidí.

Jen díky namátkové kontrole, která se neprovádí zas tak často a očividně by měla, se tento fakt o ztrátě nebezpečného vězně ukázal. Možná by se tyto kontroly měly dělat častěji.

Martin Shallow byl hrdina, který zemřel při obraně manželského páru a ochraně své mladší sestřičky, Pheobe Shallow, držitelky Merlinova řádu první třídy. V době, kdy se tento ohavný čin stal, pracovali oba jako bystrozoři a na místě zemřelo mnohem více lidí, včetně jejich rodičů Emily a Johna Shallowových. Smrtijedi se nebáli používat zakázané kletby, právě ta od Alexandra Wolfa měla patřit Pheobe Shallow, ale obětoval se pro ni její bratr a na místě zemřel.

Podle ministerstva může být nebezpečný svému okolí, nevíme jak dlouho je na útěky, můžou to být až měsíce. Proto prosíme všechny co mají nějaké informace, které by mohly vést k jeho dopadení, aby se nebáli a zašli informace předat na ústředí bystrozorů. Čeká je za to až 1000 galeonová odměna!

Christian W. McCarty Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *