Vyhlášky jsou zbytečné

Podle našeho anonymního zdroje ministerstvo kouzel nemá žádný důvod, proč dál trvat na svých vyhláškách. Zejména, co se týče té o cestování.

Už od 1. října 1974 je cestování do zahraničí z Británie nebo Irska značně komplikované. Přemisťování a ani přenášedla nejsou možná, Mezinárodní cestování je tak možné pouze přes mezinárodní krby a pouze po předem podané žádosti, kdy ne vždy máte zaručeno, že vám cestování bude povoleno.

Jedinou jistotou, jak se dostat mimo zemi, je mudlovské cestování, které je ovšem zbytečně zdlouhavé. Nemluvě o tom odporu, které mnoho kouzelníku má k mudlům, když se musí mezi nimi mačkat, kdo ví kolik hodin v jejich pochybných výtvorech, jak jsme už slyšeli mnoho názorů.

A přitom je to všechno naprosto zbytečné.

Celé cestování bylo zakázáno jenom proto, že se objevila spojitost mezi rituálními vraždami a podobnými vraždami, které nastaly loni v USA. Ovšem zatímco u nás v Británii došlo k vraždám pěti mladých čarodějek, v USA došlo k vraždám mudlovských dívek a jiným způsobem. Jaká je tam tedy souvislost?

Vyhláška měla navíc zabránit vrahovi v cestování, přitom si ministerstvo není vůbec jisté, kde se vlastně nachází, a kdykoliv může cestovat mudlovskou dopravou. K dalším vraždám došlo jak v Británii, tak i v USA. Jak nás tedy chtějí ochránit?

Tohle má být důvod, proč se mnoho z nás nevidělo se svými příbuznými ze zahraničí přes Vánoce? Má vyhláška zakazující konzumaci alkoholu podobný důvod?

Pokusili jsme se s tímto konfrontovat vrchního vyšetřovatele Christophera Winchestera, který vyhlášky vydává, a požadali jsme ho o vysvětlení.

Vyhlášky byly nezbytné, aby zabránili, nebo alespoň znesnadnili vrahovi v dalším zabíjení. Bystrozoři dělají co mohou, na podzimních slavnostech i na něj nalíčili past, kde ho skoro dostali. Podezřelý je od té doby poznamenám a už známe jeho tvář. Pokud je stále v zemi, tak stačí jedna chyba a dostaneme ho.

Všimněte si v jeho vyjádření minulého času. Vyhlášky tedy byly nezbytné, ale už nejsou. Jsou zbytečné a sám vrchní vyšetřovatel to potvrdil. Jen je stále nezrušil, neboť se evidentně až moc zaobírá napadením ministerstva, jak nám i po našich dalších dotazech potvrdil.

V listopadu jsme chytili tři podezřelé, to je pravda, ale bohužel s Rituálním vrahem nijak nesouvisí. Jedná se o ilegální skupinu samozvaných strážců, kteří jednají na vlastní pěst a protizákonně. Tímto žádáme kouzelnickou společnost, aby toto nepodporovala a rozhodně se k žádným takovým skupinám nepřidávala. Ať jednají třeba s dobrým úmyslem, i ve jménu dobra jde napáchat mnoho škody..

Rita Holoubková Autor článku:

2 komentářů

  1. […] března došlo k zahájení famfrpálové sezony, která se ale setkala s nepokojemi a demonstrací po odhalení, že vlastně značná část vyhlášek je zbytečných a nemají žádné opodstatnění. Vše […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *