Vyhlášky se ruší

Od loňského roku trpí britští kouzelníci pod vlivem vyhlášek, které jim zakazují cestovat a pít alkohol, ale s tím už je konec. Po nedávném nezdaru na famfrpálovém zápase dochází ke změnám a vyhlášky se ruší. Aspoň některé.

Dne 4. března došlo k zahájení famfrpálové sezony, která se ale setkala s nepokojemi a demonstrací po odhalení, že vlastně značná část vyhlášek je zbytečných a nemají žádné opodstatnění. Vše bylo adresované především přítomnému vrchní vyšetřovateli Christopheru Winchesterovi, který ministerkská nařízení vydával.

Kromě kouzelnické společnosti se poté začal i bouřit Starostolec, jehož členové začali požadovat jejich zrušení. V posledních týdnech proto proběhlo mnoho zasedání Starostolce, kde se vše značně probíralo a diskutovalo. Značná část s vrchním vyšetřovatelem nesouhlasila, část ho ale podporovala. Došlo i k několika hlasováním, ale až u posledního se podařilo získat většinu hlasů a některé z vyhlášek se ruší.

Vyhláška o zákazu prodeje nápojů v kouzelnických restauračních zařízení platila od 18. června 1974, která byla zavedena po Festivalu umění v Dawlishi. Měla především zabránit podnapilému stavu případným obětem a tím zabránit dalšímu řádění Rituálního vraha. Až do podzimních slavností to bylo úspěšné.

Na podzim, 1. října byla vyhlášena už čtvrtá vyhláška, která zabraňovala cestování do zahraničí. Od té doby není možné se do zahraničí přemisťovat nebo přenášet přenášedlem. I přes mezinárodní krby je cestování značně složité a obvykle vyžaduje řádný důvod a poslat si žádost minimálně týden důvodu.

Není divu, že mnoho kouzelníků začalo nespokojeně využívat mudlovskou dopravu. I právě proto se zdála vyhláška zbytečná, neboť nedokázala zabránit Rituálnímu vrahu v cestování. Jen značně obtěžovala a překážela mnoha kouzelníkům, což byl i jeden z hlavních argumentů jejích odpůrcu.

Obě vyhlášky počínaje 22. dubnem 1975 přestávají platit. Požádali jsme Christophera Winchestera o vyjádření, ale odmítl nám odpovědět.

Rita Holoubková Autor článku:

Napište první komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *