Zmizela další vrchní bystrozorka

Bitvě na ministerstvu ještě není konec nebo alespoň jejím důsledkům ne. Ministerstvo konečně přiznalo, že toho osudného dne 12. litopadu zmizela bystrozorka Yves Martin.

Nedávno pronikla na ministerstvo skupina osob v bílých maskách a pravděpodobně i skupinka smrtijedů. Přestože je stále nejasné, co se tam stalo, vyplouvají postupně na povrch nové informace.

Zdá se, že tam skutečně byli smrtijedi, se kterými bojovali bystrozoři. Bohužel mezi nimi byla i vrchní bystrozorka Yves Martin, kterou smrtijedi následně unesli. Žádné další zprávy o ní nejsou a těžko říct, jestli se ministerstvu povedlo najít nějaké stopy k místu, kde by jí mohli držet.

Yves Martin je pro francouzskou společnost známá z kauzy Rouenské trny, ačkoliv do Británie se tato kauza dostala jen okrajově. Po ukončení famfrpálové kariéry se přesunula do Anglie a začala pracovat jako bystrozorka na podzim 1971. Už v prosinci 1972 obdržela za svou službu Merlinův řád druhé třídy a byla povýšena na vrchní bystrozorku. Další Merlinův řád, tentokrát první třídy obdržela i následující rok.

Yves Martin na předávání Merlinových řádů v prosinci 1973

Ač má kariérní život poměrně krátký a stoupá vzhůru velkou rychlostí, v osobním životě zažívala drama, i když radostné. Po shledání s manželem Sebastienem Martinem (dříve Rollandem) , taktéž proslaveného ve Francii skrz Rouenské trny, se jim do života navrátil i ztracený syn Gabriel, jak popsala během soudu Inkwood vs. Whitemoor.

Spolu si užívali idylku a tím i pomalu končil i její kariérní život. Letos v létě už nastoupila na mateřskou a 1. září se jí narodila dcera Zoé. Proto je záhadou, co vůbec dělala na ministerstvu a v akci, když má být na mateřské. Má ministerstvo tak málo lidí, že musí do akce povolovávat i čarodějky z mateřské dovololené? Nabízí se také možnost, že tam byla i schválně vylákana a padla do pasti Smrtijedům nebo v tom může mít prsty i druhá tajemná skupina lidí s bílými maskami.

Jedna z posledních fotek Yves Martin ve francouzské společnosti vyfocená na plese Dreux v červenci 1974.

Podivné navíc na tom všem je, že se nejedná o první zmizelou vedoucí bystrozorku. hlavní bystrozorka Lizanne Leth byla unesena v listopadu 1971 během útoku na mudlovském koncertu Led Zeppelin. Naštěstí se po pár měsících vrátila a mohla o svém únosu promluvit, stejně tak i její kolegyně Jonna Virtaten, která ji zachránila. Podle spekulací spolu navázaly i romantický vztah. Jejich idylku ale brzy narušila tragédie, když jen několik měsíců poté zmizela Jonna Virtaten na misi a od té doby o ní nejsou zprávy.

Nejpodivnější je, že podobný osud stihl později i Lizanne Leth a její novou kolegyni, vrchní bystrozorku Lucy Ginger. Obě se vydaly na misi, postřehli jsme nějaké náznaky o Albánii, odkud už o nich nejsou žádné zprávy.

U Yves Martin se tak jedná v pořadí o čtvrtvou zmizelou vrchní bystrozorku. Je tu snad snaha o postupnou likvidaci vedení bystrozorů? Padla Yves Martin do nachystané pasti a je jen další na seznamu. Možná může být pan Kieran Eldridge rád, že byl ze své funkce pouze sesazen.

Rita Holoubková Autor článku:

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *